Firma

logo

Marka LABNATEK powstała w wyniku wieloletniego rozwoju firmy IGHT s.c. Firma powstała w roku 2007 jako przedstawicielstwo na terenie Polski wiodącego producenta mikroskopii AFM/SPM firmy NT-MDT (www.ntmdt.com). Od tego czasu znacząco rozrosła się baza zainstalowanych systemów NT-MDT do ponad 40 w 2013 roku. W tym samym czasie dynamicznie rozwijała się firma IGHT s.c. zyskując nowych partnerów. Od samego początku naszym głównym celem był rozwój w kierunku nanotechnologii i nowoczesnych technologii pomiarowych. 7 lat doświadczenia i rozwoju firmy zaowocowało nowymi standardami i kierunkami rozwoju. Zebrane doświadczenie pozwala nam coraz lepiej wychodzić na przeciw oczekiwaniom naszych klientów i zapewniać kompleksowe wsparcie klienta. Naszym podstawowym celem jest satysfakcja klienta i zapewnienie pełnego wsparcia zarówno w procesie zakupowym jak również adaptacji pomieszczeń oraz instalacji i materiałów eksploatacyjnych. W związku z rozszerzeniem oferty firmy oraz zwiększeniem składu osobowego w 2013 roku stworzyliśmy markę LABNATEK, która wyznacza nowe standardy i kierunki rozwoju naszej firmy.

Pod marką LABNATEK wyznaczyliśmy sobie nowe główne kierunki rozwoju:

Analiza cząstek

Od 2014 zostaliśmy wyłącznym przedstawicielem na Polskę innowacyjnej technologii TRPS (Tunable Resistive Pulse Sensing) firmy IZON .

Nanoedukacja

Od 2011 intensywnie angażujemy się w rozwój „nanoedukacji”. Staramy się sprowadzać do Polski przystępne cenowo rozwiązania edukacyjne i materiały szkoleniowe. Do tej pory na sprzęcie NT-MDT powstały dwie pełnowymiarowe pracownie „nanoedukacji”, w których studenci mogą używać na zajęciach mikroskopów AFM/STM. Więcej na temat naszych projektów edukacyjnych znadziecie Państwo na stonie www.nanoedukacja.pl. Wkrótce również udostępnimy pierwsze w pełni przetłumaczone na język polski podręczniki do technik AFM/STM.

Laboratorium badawcze

Od 2014 roku rozpoczynamy współpracę z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. W ramach współpracy wyposażamy laboratorium pokazowe. Na początku będzie ono wyposażone w mikroskop AFM/STM Solver Nano, najnowszy model analizatora cząstek qNano, szeroką gamę kamer DinoLite oraz systemy antywibracyjne Accurion. Planujemy intesywną rozbudowę laboratorium w najbliższych latach

Portal jest własnością firmy IGHT s.c.
Copyright © 2013 www.labnatek.pl.